HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Uzm. Psk. Nur YAŞAR

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra 1995 yılına kadar SSK Dışkapı Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde çalıştı. Bu dönemde öğrenimini geliştirmek için Abdülkadir Özbek Psikodrama Derneği’nde eğitim aldı. 2009-2010 yılları arasında Prof.Dr. Hakan Türkçapar Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi aldıktan sonra, 2010-2014 Ankara Geştalt Terapi Derneği’nde Geştalt Terapi eğitimini tamamladı. 2016-2018 yılları arasında Ankara Üniversitesi Aile Danışmanlığı yüksek lisansını tamamladı.

1997- 2017 yılları arasında kurucusu ve yöneticisi olduğu Doku Kültür Eğitim Merkezi’nde psikolojik danışman olarak ailelerle çocuklarla ilgili günlük rutinlerde karşılaşılan zorluklar ve sınır koyma problemleri ile ilgili çalıştı.

2010-2017 yılları arasında Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Rehberlik Komisyonu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevler yaptı. Halen Geştalt Terapi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve NY Bireysel ve Kurumsal Danışmanlık Merkezi’nde psikolog ve aile danışmanı görevini sürdürmektedir.

Bu zamana kadar çeşitli gruplara öfke, kaygı, stres, panik bozukluk, iletişim konularında seminerler ve sunumlar verdi.