Prof. Dr. Ceylan DAŞ

Prof. Dr. Ceylan DAŞ

Yönetim Kurulu Genel Başkanı
Department:
ceylandas
1979 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü alarak bitirdi. 1981 yılında uygulamalı psikoloji programında bilim uzmanlığı, 1994 yılında doktora, 1996 yılında doçentlik derecesini aldı. 1987 yılında İskoçya’da Ninewells Hastanesi programına bağlı alkol tedavisi, aile ve evlilik terapileri eğitim programlarını tamamladı. 1997 yılında Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Dergisi Araştırma Ödülü’nü kazandı.
Geştalt terapi eğitimine 1988 yılında Metanoia Enstitüsü’nde (Londra, İngiltere) başladı ve Geştalt Terapi Merkezi (Londra, İngiltere), Sistemik Eğitim Merkezi (Londra, İngiltere), New Orleans Geştalt Enstitüsü ( ABD) ve Los Angeles Geştalt Enstitüsü’nde (ABD) gibi merkezlerden eğitim almayı sürdürdü. Son olarak San Francisco Geştalt ve Yaşantısal Eğitim Okulu’nu bitirdi. “İçimdeki Kahramana Yolculuk”, “Sevgiye Dair” gibi temalı yaşantı gruplarını yürütmeye yasal olarak hak kazanmış dünyada sayılı, Türkiye’de ise tek kişi konumundadır.
1997’de Cleavland’da 3. Uluslararası Geştalt Konferansı’nda, 1998’de New York’da 4. Uluslararası Geştalt Konferansı’nda çalışma grupları düzenlemiştir. 2000 yılında kurulan Geştalt Terapi Derneği’nin kurucu üyelerindendir ve ilk Yönetim Kurulu başkanıdır. 2002 yılında yayınlanmaya başlanan Temas Dergisi’nin yayın yönetmenliğini yapmaktadır. Ayrıca Uluslararası Geştalt Terapi Derneği’ne ve İngiltere Geştalt Psikoterapi Eğitim Enstitüsü’ne üyeliği devam etmektedir.
1994 yılından itibaren Psikolojik Değerlendirme, Terapi ve Eğitim Merkezi’nde serbest olarak çalışmakta, bireysel ve evlilik terapilerinin yanı sıra grup terapileri de düzenlemektedir. “Rakı Şişesinde Balık Olmadan”, “Bütünleşmek ve Büyümek/Geştalt Terapi Yaklaşımı” ve “Integration and Growth” adlı kitapların yazarıdır. Nuh Nabi Yazgan Üniversitesi öğretim üyesidir.