TARİHÇE

HAKKIMIZDA

Geştalt TERAPİ DERNEĞİ

amazing layouts

Geştalt Terapi Derneği, Geştalt terapi yaklaşımının tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacı ile 1999 yılında kurulmuştur. Bu amaçla psikoloji, psikiyatri, psikolojik danışmanlık ve sosyal hizmetler alanlarından mezun olan kişilere Geştalt terapi eğitimi verilmesi derneğin kuruluş amaçlarından biridir.

1999-2008 yılları arasında modül sistemiyle Geştalt Terapi eğitimine başlanmıştır. 2009 yılından itibaren 4 yıl süren teorik ve uygulamalı eğitim, yaşantı grupları, bireysel terapi ve süpervizyonu, tez çalışmasını içeren sınıf sistemine geçilmiştir. 2018 yılı itibari ile 3 sınıf 4 yıllık teorik eğitimlerini tamamlamıştır. 2 sınıfın eğitimlerine devam edilmektedir.

Geştalt Terapi Derneği Terapist yetiştirme çalışmalarının yanı sıra halka yönelik eğitimlere de önem vermekte olup ruh sağlığı alanında seminerler düzenlemektedir.

Geştalt Terapi derneğinin yayın organı Temas: Geştalt Terapi Dergisi yayın hayatına 2002 yılında başlamış olup 2018 yılı itibari ile 6 dergisi bulunmaktadır.

1. Ulusal Geştalt Terapi Sempozyumu Derneğimiz tarafından 14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmiş olup 2. Ulusal Geştalt Terapi Sempozyumu çalışmaları devam etmektedir.