YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULU

Geştalt TERAPİ DERNEĞİ

team member

Prof. Dr. Ceylan DAŞ

Yönetim Kurulu Genel Başkanı

1979 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü alarak birincilikle bitirmiştir. Bilim uzmanlığı, doktora ve doçentlik ünvanlarını klinik psikoloji alanında Hacettepe Üniversitesi’nden alarak profesör olmuştur.

Devamı

team member

Uzm. Psk. Canan AKTAŞ

Genel Sekreter

1996 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünden lisans, 2002 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı Psikoloji Anabilim Dalından uzmanlık derecelerini aldı. Çalışma yaşamına 1997 yılında Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığında başlamış olup Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında devam etmektedir.

Devamı

team member

Uzm. Psk. Özlem Şeyda ULUĞ

Yönetim Kurulu Üyesi - Sayman

Psikoloji lisans eğitimini 2003 yılında Ankara Üniversitesi Dil-Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde; yüksek lisans eğitimini ise 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda Ruhsal Travma alanında tamamlamıştır.

Devamıteam member

Yrd. Doç. Dr. Çiğdem KUDİAKİ

Yönetim Kurulu Üyesi

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından Klinik Psikoloji yüksek lisans ve doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Başbakanlık SHÇEK Genel Müdürlüğü, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji ABD ve Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü...

Devamı


team member

Dr. Psk. Dan. Fatma KIRIMLI

Yönetim Kurulu Üyesi

2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nü bitirmiştir. 2007 yılında aynı üniversitede Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nü tamamlayarak bilim uzmanlığı derecesini, 2017 yılında Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi programını tamamlayarak doktora derecesini almıştır.

Devamı

team member

Dr. Gökce Gürdil BİRİNCİ

Yönetim Kurulu Üyesi

2005 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans derecesini almıştır. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesinde klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. 2014 yılında Ankara Üniversitesinden klinik psikolojide doktora derecesini almıştır. 2007-2008 yılları arasında Ege Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmış ve çeşitli organizasyonlarda görev almıştır.

Devamı

team member

Lale YILMAZ ÇALIŞGAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından Klinik Psikoloji yüksek lisans ve doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Başbakanlık SHÇEK Genel Müdürlüğü, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji ABD ve Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü gibi çeşitli kurumlarda görev yapmıştır.

Devamı

team member

Fatma Uçar BOYRAZ

Yönetim Kurulu Üyesi Yedek Üye

Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2002 yılında mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Klinik Psikoloji ve Adli Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra, Klinik Psikoloji alanında doktora eğitimine devam etmiştir. Geştalt Terapi ve Şema Terapi ile ilgili eğitimler almıştır. 2012 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünde Öğretim Görevlisi olarak başladığı görevine halen devam etmektedir.

Devamı

team member

Nilufer GÜNGENCİ YILMAZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü, yüksek şeref öğrencisi olarak tamamlayan Nilüfer Güngenci Yılmaz, lisans eğitimi sırasında, London School of Economics, Sosyal Psikoloji Bölümü’nde araştırma asistanı olarak görev almış, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Bölümünde staj yapmıştır.

Devamı

team member

Uzm. Psk. Bilgen IŞIK KARAŞAHİN

Yönetim Kurulu Üyesi

2008 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünden, 2010 yılında aynı üniversitenin Klinik Psikoloji Bölümünden uzmanlık derecesini alarak mezun oldu. Yüksek lisans tezinde çocuklukta algılanan anne baba tutumlarının yetişkinlikteki ruh sağlığına etkisini çalıştı. Bu tez daha sonra uluslararası bir yayınevi tarafından yayınlandı ve halen satışı devam etmektedir. Yüksek lisans eğitimi sırasında Ankara Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı Kliniğinde görev yaptı.

Devamı

team member

Uzm. Psk. Bilge KOL

Yönetim Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde, 2011 yılında Psikoloji Bölümü'nü, 2014 yılında ise Aile Psikolojisi Yüksek Lisans Programı'nı tamamlamıştır. Lisans mezuniyetinin ardından özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde engelli bireyler ve aileleri ile çalışmış, ardından bir kreş ve gündüz bakımevinin kuruluş müdürlüğünü yapmıştır; bu esnada yine aileler ve çocuklarla çalışmıştır.

Devamı

team member

Uzm. Psk. Dan. Nihal TUTAL

Yönetim Kurulu Üyesi

2011 yılında Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı üniversitenin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlık derecesini almıştır.

Devamı